0,00 Kč
0
 
 
 
Doprava ZDARMA nezávisle na ceně ve vybraných městech a okolí do 5km.   
 
Čáslav,Habry a Havlíčkův Brod.    

Frontline Combo Spot-on Dog S sol 1x0,67ml

 • Dostupnost:skladem
   
 • Záruka: 24 měs.
   
 • Cena s DPH 15%:199,00 Kč
   
 •  ks 
   
  Frontline Combo Spot-on Dog S sol 1x0,67ml
   
   

  Cílový druh zvířete
  Psi

  Charakteristika
  Roztok k zevní aplikaci na kůži.

  Indikace
  U psů a štěňat starších 8 týdnů: K použití proti napadení blechami, a to pouze blechami nebo blechami spolu s klíšťaty a/nebo všenkami.
  – Eliminace blech (Ctenocephalides spp.) Insekticidní účinek proti napadení dospělými blechami trvá po dobu až 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu až 8 týdnů po aplikaci.
  – Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Přípravek má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií)
  – Eliminace všenek (Trichodectes canis). Přípravek je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD).

  Kontradikce
  Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg.
  Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až k úhynu.
  Neaplikujte nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Přípravek je určený pro psy.
  Nepoužívat u koček mohlo by dojít k předávkování.

  Nežádoucí účinky
  Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi po použití byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky), zvracení nebo respiratorní příznaky byly rovněž po použití pozorovány. Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče.
  Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

  Složení
  FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG S
  Každá pipeta 0,67 ml obsahuje:
  Fipronilum………………………………………..67,00 mg
  (S) – Methoprenum………………………….. 60,30 mg
  Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

  FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG M
  Každá pipeta 1,34 ml obsahuje:
  Fipronilum…………………………134,00 mg
  (S) – Methoprenum………………..120,60 mg
  Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

  FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG L
  Každá pipeta 2,68 ml obsahuje:
  Fipronilum………………………………268,00 mg
  (S) – Methoprenum………………………241,20 mg
  Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

  FRONTLINE COMBO SPOT ON DOG XL
  Každá pipeta 4,02 ml obsahuje:
  Fipronilum………………………….402,00 mg
  (S) – Methoprenum…………………361,80 mg
  Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

  Dávkování a způsob podání
  Cesta podání: zevní aplikace na kůži.
  Dávkování: jedna pipeta o obsahu 0,67 (S) ml pro malého psa od 2 do 10 kg.
  jedna pipeta o obsahu 1,34 (M) ml pro psa střední velikosti o váze od 10 do 20 kg.
  jedna pipeta o obsahu 2,68 (L) ml pro velkého psa o váze od 20 do 40 kg.
  jedna pipeta o obsahu 4,02 (XL) ml pro velkého psa o váze od 40 do 60 kg.

  To zajišťuje minimální doporučenou dávku 6,7mg/kg fipronilu a 6mg/kg (S)-methoprenu.
  Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.
  Způsob podání: Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

  Upozornění
  Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat. Koupání/namáčení ve vodě během 2 dnů po aplikaci přípravku a častější koupání než jedenkrát za týden se nedoporučuje vzhledem k tomu, že nebyla provedena studie, která by zjišťovala, jak koupání ovlivňuje účinnost tohoto přípravku.
  Zvláčňující šampony mohou být použity před ošetřením, ale zkracují délku účinnosti proti blechám přibližně na 5 týdnů, pokud jsou použity jedenkrát týdně po aplikaci přípravku. Koupání každý týden za použití medikovaného šamponu s obsahem 2% chlorhexidinu neovlivnilo účinnost proti blechám během studie trvající 6 týdnů.
  Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé.
  Blechy u domácích zvířat často napadají zvířecí přepravky, místa, kde zvíře spí a odpočívá, jako jsou koberce a domácí vybavení, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření pravidelně ošetřovat vhodnými insekticidy a čistit pomocí vysavače. Zabraňte kontaktu přípravku s očima zvířete. Psům by nemělo být dovoleno plavat ve vodních tocích dva dny po aplikaci.
  FRONTLINE Combo Spot On Dog lze používat během březosti a laktace.

  Varování
  Varujte se předávkování. Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice, kůže a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy, kůží a očima.
  Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline Combo Spot On Dog.
  Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem. V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce.
  Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich vlastníky, zvláště dětmi.
  Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku.

  Ochranné lhůty
  Není určeno pro potravinová zvířata.

  Uchovávání
  Uchovávat mimo dosah dětí. Uchovávejte při teplotě do 30°C. Uchovávejte v původním obalu.

   
  Máte nějaký dotaz na tento produkt? Neváhejte a zeptejte se nás.
  *
   
   
  *

  (zadejte prosím výsledek z důvodu ochrany proti zneužití)
   
   

  Výroba terárií, prodej terárií, terária Praha, terarium pro chameleona, terarium pro užovku, terárium pro korálovku, terária vysočina, terária Habry, terária Čáslav, terarium pro agamu, terarium agama,terarijín pozadí, pozadí do teraria, chameleon jemenský terarium, phelsuma terarium, leguan terarium.

  0
   
  © Tera zoo